Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Verev kazak nasıl örülür

Vezev kazak nasıl örülür sorusuna sizler için cevap verdik. Öncelikle Vezev kazak nasıl örülür sorusuna hangi malzemelere ihtiyacımız olduğunu yazarak başladık.

Kazak yapımına öncelikle 41 ilmek atarak başlayın. Örgünüzü düz örgü ile örmeniz gerekmektedir. Tam ortada yer alan 21. ilmeğin iki tarafından dolama yapın ve ilmek sayılarınızı arttırmaya başlayın. Her iki sırada bir dolama yaparak ilmek arttırma işlemini yapmaya devam edin. Her 4 sırada bir ise örgünüzün her iki tarafından da birer ilmek arttırma işlemi yapın. Bu şekilde toplamda 67 sıra örmelisiniz. 68. sıraya geldiğinizde her 3 ilmekte bir dolama yapıp örmeye devam edin. Sonraki sırada ise tüm ilmeklerinizi kapatın. Bu kazağın önünün ilk yarısıydı. Diğer yarısı için de aynı işlemi yapın. Kolları örmek için 43 ilmek atarak başlayın ve 69 sıra düz örmenizden sonra ilmeklerinizi kapatın.

Bitirme işlemi için yaptığınız kolların yan kenarlarının dikim işlemini yapın. Dikiş tarafı beden için ördüğünüz parçada üçgen bölümün iç kısmına gelecek şekilde dikmelisiniz. Omuzlar için beden bölümünün 5 santimlik kısmını dikmelisiniz. Arka orta dikişi de kapamalısınız. Ön ve yaka kısmın kenarlarını 1 sıra tekli trabzan yapın ve ister hırka olarak bırakın isterse önü birleştirip kazak yapın.

Verev kazak nasıl örülür

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.