Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Tül çiçek nasıl yapılır

Farklı hobi teknikleri 4 Kasım 2016

Tül ile yapılacak olan tek şey çiçek değildir. Diğer paylaşımlarımıza bakarak daha çok şeyler ortaya çıkarabilirsiniz. Bu sayede evinizde fazlalık olarak gördüğünüz tülleri çöpe değil süs eşyası olarak güzel şeyleri ortaya çıkarmak için kullanacaksınız.

İki adet yuvarlak Tel’e ihtiyacınız vardır. Bu yuvarlak telleri oluşturabilmeniz için gazoz kapağı ya da bardak ile oluşturmak mümkündür. Bu telleri kalp şekline benzetin. Sonrasında yeşil bir ip ile telin çevresini sarın. Bu sayede bir bütün olmasını sağlayabilirsiniz. Tülü gerdirin ve yeşil ip ile bağlayın.

Pembe tül ’den çiçekleri yapmanız için, yine oluşturacağınız yuvarlak teller ile tülleri geçirin ve alttan bağlayın. Çiçek tohumlarına ihtiyacınız olacak, çiçekçilerden hazır olarak temin etmenizi önermekteyiz. Ancak yine de elde kendim yaparım diyenler için, tellerin ucuna pamuk dolayarak tutkala batırmanız çiçek tohumu yapmanızı sağlar. İnce ve oval tellere pembe renkli tüllerden birkaç adet çiçek yaparak gövdeyi oluşturabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz yeşil tüllerden de çiçeğin yaprağını elde edersiniz. Tel üzerinden yeşil tülle yaptığınız yaprakları çiçeğin alt kısmına entegre ederek sonlandırırsınız.

Tül çiçek nasıl yapılır

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.