Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Tığ oyası kelebek modeli yapımı

Örgü işlerini kendisine hobi ve iş edinmiş birçok kadının keyifle yaptığı işlerden bir tanesi kesinlikle tığ oyaları. Tığ oyası ince ve zarif duruşu ile kullanıldığı yere ayrı bir zarafet katıyor. Tığ oyasının görünümü seven hanımlar ise kullandıkları örgü işlemeleri ürünlerde tığ oyasına bol bol yer veriyorlar. Bu oya işinin yapımı oldukça maharet istiyor.

Tığ oyası kelebek modeli yapımı

El yatkınlığı ise bu oya modelinde oldukça önemli. Çünkü tığ oyasında modeli ve motifi asıl gösteren şeylerden bir tanesi örülme ve işleme tarzı. Sık bir işleme gerektiren tığ oyası bazı ellerde kendisini o kadar güzel gösteriyor ki hayran kalmamak elde değil. Tığ işlemesinde en çok kullanılan motifler arasında çiçekler ve kelebekler yer alıyor.

Tığ oyası kelebek modeli yapımı örgüye ve tığ işçiliğine yatkın olan kadınlar tarafından yapılması oldukça basit. Zürafa, örümcek ve tırabzan uygulaması yapılarak tığ işi ile kelebek yapmak mümkün. Tığ oyası kelebek modeli yapımı aşamasını bitirdikten sonra oyalarınızı tülbentlerinizin kenarlarına iğne ile dikebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.