Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte yazlık örgü modelleri gün ışığına çıkıyor. Ben size severek giyebileceğiniz Tığ ile yapılan motifli siyah bluz modeli örneği vereceğim. İster boncuklu ister simli ip kullanarak bu güzel bluzu kendinize veya sevdiklerinize örebilirsiniz.

Malzemeler

-Simli ya da boncuklu ip

-İpe uygun ip

tığ işi bluz modeli

 

Tığ İşi Motifli Siyah Bluzun Yapılışı

İlk önce bluzun iki sıra yakası örüyoruz. Daha sonra bluzumuzun motiflerini yapıyoruz. Motifleri yapmaya 7 zincir çekerek başlıyoruz.

tığ işi bluz modeli

İkinci motifi 6 zincir çekerek birleştiriyoruz. 14 dolgu yapıyoruz. Her dolgunun üstüne trapzan yapıyoruz. Çektiğimiz 7 zinciri birleştirip 25 adet dolgu ile dolduruyoruz. Bu 25 adet dolgunun üstüne 2 adet dolgu yapıp zincir çekip iki kafes yaparak üçüncü sıraya geçiyoruz. Üçüncü sırada iki kafesin tam üstüne bir kafes yapıyoruz ve bir zincir daha çekip gene aynı yere bir kafes daha yapıyoruz.

tığ işi bluz modeli

İki zincir çekip ve tekrar iki dolgu yapıp, yine iki zincir çekiyoruz ve iki ayrı kafes yapıp bu sırayı da dönüyoruz. Dördüncü sırayı da aynı şekilde doldurarak devam ediyoruz. Her sıra yükseldikçe 1 olan dolguyu 2 ye, 2 olan dolguyu 3 e, 3 olan dolguyu 4 e diye dolguları 7 ye kadar çıkartıyoruz.

tığ işi bluz modeli

En son oyasını yapıp motifleri bitirmiş oluyoruz. Daha sonra zincir çekerek motifleri birbirine ekleyip bluzumuzu tamamlayıp bitiriyoruz.

tığ işi bluz modeli

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.