Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Tığ İşi Bebek Patiği Yapılışı

Tığ İşi Bebek Patiği Yapılışı

Hanımlar merhabalar yine ben size temel bir bilgi ile geldim. Tığ işi bebek patiği yapılışını göstereceğim. İsterseniz patığı sade olarak kullanabilirsiniz.

İsterseniz de aynen aşağıdaki resim gibi bir tavşana ya da köpeğe dönüştürerek kullanabilirsiniz. Hiç vakit kaybetmeden patiğin anlatımına başlıyorum.

Tığ İşi Bebek Patiği Yapılışı

Malzemeler

  • Bebek patik ipi
  • İpe uygun tığ
  • Süslemek için istediğiniz malzemeler

Tığ İşi Bebek Patiğinin Yapılışı

Öncelikle patiğimizin tabanını yapmakla işe koyuluyoruz.

Tığ İşi Bebek Patiği Yapılışı 2

15 zincir çekip üzerine 2 li trabzanlar yapıyoruz. Baştaki zincire ilk başta 3 tane trabzan yapıyoruz. Sonraki zincire 6 tane trabzan yapıp diğer tarafına geçtiğimiz zincirin yine en son halkasına 3 tane daha 2 li trabzan yapıp il sırayı bitiriyoruz. Diğer sırada başta ve sonda tek yere batılarak yapılan 6’şar tane olan 2 li trabzanların üzerine 2’şer tane 2 li trabzan yapıyoruz.  Diğer trabzanlara ise tek trabzan yeterli oluyor. 3. Sırada da her trabzana tek batıyoruz lakin köşe trabzanlarına uygun yerlerde çift batarak son sıramızı da bitiriyoruz. Taban resimdeki gibi görünecek. Şimdi sıra geldi yukarıya çıkmaya.

Tığ İşi Bebek Patiği Yapılışı 3

İlmeklerin arkalarından batarak her trabzanın üzerine 1 tane 2 li trabzan yapıyoruz. 2 sıra boyunca bu şekilde gidiyoruz.

Tığ İşi Bebek Patiği Yapılışı 4

Sırada burun için kesme işlemleri var. Sağ taraf için 4 sol taraf için 4 ortası için de 8 trabzan sayıyoruz ve onları 2’şer 2’şer keserek sırayı bitiriyoruz.

Tığ İşi Bebek Patiği Yapılışı 5

Aynı işlemi bir sonraki sırda teke düşürdüğümüz ilmekler için yapıyoruz ve 4 sıra sonunda patiğimizi bitiriyoruz.

Tığ İşi Bebek Patiği Yapılışı 6

Resimdeki gibi sade ama şık patiğimiz olmuş oluyor. İsterseniz üzerine gözler ve kulaklar ekleyerek çok daha sevimli bir hale getirebilirsiniz. Veyahut sadece birkaç örgü çiçek ile de bu patiği süsleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.