Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Sökülen boyunluk yapımı

Havaların soğuması ile kalınma giyinme ihtiyacımız oldukça arttı. Özellikle boyunlarımızı bu soğuk havalarda sıcak tutmak oldukça önemli bir unsurdur. Bu sebepten dolayı kışın soğuk günlerinde boyunlarımızı boğazlı kazaklarla veya atkı, kaşkol, boyunluk gibi alternatif kıyafetler ile korumalıyız. Örgü ören hanımlar çoktan kış hazırlıklarına başladılar bile.

Sökülen boyunluk yapımı

Çeşit çeşit modellerde atkılar, bereler, boyunluklar hazır. Bu alternatifler içerisinde boyunluklar beklide kullanımı en rahat olanı diyebiliriz. Çünkü atkı gibi uzun bir materyali boynumuza dolayacağız diye uğraşmıyoruz. Hazır bir boyut ve kalıpta örülen boyunlukları sadece boynumuza geçirmemiz yeterli oluyor. Elinizde sökülmüş bir boyunluk varsa eğer sökülmüş boyunluk yapımı yazımızdan faydalanabilirsiniz. Önceden kullandığını boyunluğunuz söküldü ve onu tamir mi etmek istiyorsanız? Size oldukça basit bir önerimiz var.

Boyunluğunuzun sökülen kısmının etrafını öncelikle bir iğne iplik ile geçin ki sökük daha fazla büyümesin. Sonrasında sökük kısmı birleştirmek için uygun bir kumaş, örgü parçası veya herhangi bir aksesuar ile sağlam olan tarafla birleştirebilirsiniz. Sökülmüş boyunluk yapımı tavsiyelerimizi uygulayarak sökülmüş boyunluğunuzu eski haline getirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.