Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Sakallı ipten bebek hırkası yapılışı

Kış günlerinde bebekleri gayet sıcak tutacak örgüden ceket modelleri bulunmaktadır. Sakallı ipten yapılmış ceketler ise hem bebekleri soğuktan korurken hem de görüntüleri ile çok şık ve zengin durmaktadır.

Kullanılacak malzemeler: Sakallı Örgü Yünü

İstenilen renkte sakallı örgü yünü alınır. Bu yün tığ ile örülebilmektedir. Bir örgü modeli seçilip uygulamaya geçilir. Bebek hırkası tamamen sakallı ipten yapılabilir. Bunun yanında şerit halinde bir kısmı sakallı ipten, bir kısmı normal yönden örülerek değişik bir model verilebilir. Normal yünden örülecek kısım şiş ile örülürse ve özellikle haraşo örgü modeli kullanılırsa kalın durur.

Zaten saçaklarından dolayı şişkin duran sakallı ip örgüsüyle uyumlu durur. Bir diğer seçenek var olan normal yünden ceketlerin süslenmesi ile ilgilidir. Örneğin haraşo yünüyle örülmüş bir ceketin kalın bir şerit halinde omuz kısımlarına tığla adapte edildiğinde sanki bir kürk veya şal takılmış gibi durur. Sadece yaka bölümü ile ve kol manşetlerine şerit halinde örülüp normal yün cekete dikilmesi de çok şık olacaktır.

Sakallı ipten bebek hırkası yapılışı

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.