Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Sahte görünümlü şömine nasıl yapılır

Geri dönüşüm işleri 25 Aralık 2016

Dekoratif amaçlı yapılacak şömine için kullanılacak olan karton, büyük bir televizyon kutusu olabilir. Bu şekilde bir kutunun geniş yüzeyinde, orta yüzeyi falçata ile kesilerek küçük kare bir boşluk elde edilir. Boşluğun kenarlarındaki kısımlar perspektif bir şekilde içe doğru kıvrılır.

Sahte görünümlü şömine nasıl yapılır

Kullanılan Malzemeler: Karton koli, tutkal, falçata, tuğla görünümlü duvar kağıdı, pilli mum.

Bu kıvrımların koli içine değen kısımları yapıştırılır. Kıvrımdan sonra ortada oluşan kare boşluk şöminenin yanan orta kısmı olacaktır. Kolinin tüm yüzeyine tutkal sürülür. Tuğla görünümlü duvar kağıdı ile tüm kutu yüzeyi ve orta kısmı kaplanır. Daha sonra duvara monte edilir. Şöminenin orta bölümüne pil ile yanan mumlar konur.

Sahte görünümlü şömine nasıl yapılır 2

Ayrıca yapay şömine ayakkabı kutularından da yapılabilir. Bunun için birçok sayıda ayakkabı kutusu gerekmektedir. Kutular bir şömineyi oluşturacak arka, üst ve yanlara üst üste konarak yapıştırılır. Bu şekilde girintili çıkıntılı şekiller de elde edilebilir. Girinti ve çıkıntı olacaksa, sonrasında tuğla desenli duvar kağıdı kaplama zor olabileceğinden, kutuların öncesinde duvar kağıdı ile kaplanmalıdır.

Sahte görünümlü şömine nasıl yapılır 3

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.