Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Porselen kupa nasıl boyanır

Atmaya kıyamadığınız ama tek renginden sıkıldığınız kupalarınız var ise onları kendi zevkinize göre boyayabilir ve onlara yeni görünüm kazandırıp tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Porselen kupa nasıl boyanır

Malzemeler ise çok rahat bulunan türden; dilediğimiz desende kalıp, porselen boyama kalıbı, makas, bant, kalem, porselen kupa, boya fırçası, kurulama bezi, fırın, sabır ve özveri.

Porselen kupa nasıl boyanır 2

Öncelikle kalıbın arka kısmını kurşun kalemle boyamalıyız ki böylelikle kalıbımız karbon kâğıdı işlevi görebilsin. Kupanın istenilen kısmına uygulanan desen kalıbı bantla sabitleştirdikten sonra, kalem ile kalıbın üzerinden geçmeli ve her kullanım öncesinde oluşturduğumuz karbon kâğıdımızdan yardım almalıyız.

Kalıptaki desen porselene geçtikten sonra, üzerinden porselen kalemi ile geçmeliyiz (yanlış bir hareket yapılması durumunda pamuklu kulak çöpleri ıslatılarak temizleme işlemi yapılabilir).

İstediğimiz doğrultusunda oluşturduğumuz kalıbın porselen kupamıza uygulanmasından sonra kuruması için ona 24 saat süre vermeliyiz. Sonrasında kupaları yaklaşık 350 derecedeki fırında 50-55 dakika pişirmeliyiz. Fırını anca tamamıyla soğuduğundan emin olduktan sonra açmalıyız. Porselen kupalarınız yeni görünümleri ile artık hazır durumda.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.