Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Polimer kil Fenerbahçe amblemi yapımı

Fimo projeleri 7 Aralık 2016

Polemer kil hamurundan sizlere takımınızın amblemini yapıyoruz. Dilerseniz sizlere videoda polimer kil yapılışı hakkında paylaşabilirim. Ayrıntılı olarak nasıl yapıldığı ve nelere dikkat etmeniz için yazımızı baştan sona okuyun. Fenerbahçe ambleminin kesimi ve boyası gibi her şey adım adım anlatılmıştır.

İhtiyacımız olan malzemeler şunlardır: Akrilik boya, polimer kil, izopropil alkol ve nişastanızı hazırladıysanız yapılışına geçebiliriz.

1 – İlk yapmamız gereken polimer kilimizi yoğurmamız gerekiyor.

2 – Yemekte yaptığımız gibi hamuru açıyoruz. Hamuru daire içine alıp bıçakla kesiyoruz.

3 – Tığ yada bir iğne ile polimer kilin ortasını Fenerbahçe ambleminin şeklini çiziyoruz. Bir yandan da polimer kilin etrafını yuvarlamak yapmaya çalışıyoruz.

4 – Sizlere paylaştığımız Fenerbahçe amblemine bakarak kırmızı, mavi ve yeşil kısımlarını yapmanız gerekmektedir. Fenerbahçe ambleminde beyaz yere taşan renkleri bıçağımız ile kesebiliriz.

5 – Tabiki Fenerbahçe’nin kuruluş yılını yazmadan olmaz. En alt tarafta 1907 yılını kurşun kalemle yazıyoruz. Onuda mavi renk tonuyla boyamasını yaptıktan sonra amblemiz hazır oluyor.

Aklınıza polimer kil Fenerbahçe amblemi yapımı ile ilgili takılan bütün soruları aşağıda söyleyebilirsiniz. Anlatımı oldukça güzel ve yapmak isteyen için basit olduğunu düşünüyorum. Kolay gelsin yapmak isteyenlere.

Polimer kil Fenerbahçe amblemi yapımı

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir