Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Polar kumaşla minder nasıl dikilir

Soğuk havalar yaklaşırken içinizi ısıtan kahvenizin yanında üzerinizi örttüğünüz mis gibi ve yumuşacık polarlarınızı sadece polar olarak kullanmak istemiyor musunuz? Öyleyse gelin size yeni bir fikir sunalım: Polarlarınızdan minder dikmek, hem de çiçek şeklinde!

İhtiyacınız olan malzemeler; makas, polar kumaş –birkaç renk olsa daha güzel olur-, elyaf, iğne ve iplik.

Polarınızdan yuvarlak şekilli, 15-20 cm genişliğinde (minder çapı sizin istediğiniz boyutta da olabilir) iki parça kesiniz. Tekerlek kaşar peyniri şeklinde dikiniz ve dikiş izleri dış kısma gelecek şekilde içine elyaf doldurunuz ( sonradan bu izler işinize yarayacak. Taç ve çanak yapraklar buralara işlenecek ).

Sonrasında polar minderinizi tekerlek kaşar peyniri görünümünden çiçek görünümüne çevirmek için, çiçeğin taç yaprak kısımlarını kumaştan kesip spiral düzende minderinize işleyiniz. Dilerseniz orta kısmını farklı bir renkteki polardan oluşturabilir, yaprak şeklinde kestiğiniz şekilleri de spiral düzende dizilmiş parçaların altına dikebilirsiniz. Polarınız artık çok şık bir minder oldu. Artık kahvenizi içerken sırtınızı yaslamanız için polarınız yine sizinle. İyi günlerde kullanın…

Polar kumaşla minder nasıl dikilir

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.