Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Plastik kaşık ve çatal ile duvar saati yapımı

Geri dönüşüm işleri 26 Kasım 2016

Plastik bir levhanın üzerine daire şeklindeki saat konularak şekli çizilir ve çizilen yerden makas ile kesilir. Levhanın tam ortası matkap ile delinir. Plastik kaşık ve çatallar plastik boya ile fırça yardımıyla boyanır. Kuruduktan sonra plastik levhanın arka yüzeyine eşit aralıklarla boyanmış plastik çatal ve kaşıklar yapıştırılır.

Plastik kaşık ve çatal ile duvar saati yapımı

Kullanılan malzemeler: Plastik levha, plastik kaşık, plastik çatal, matkap, makas, saat aksamı, plastik boya, yapıştırıcı, fırça. Yapıştırma daireyi takip eden kenarlardan devam edecek olup çatal ve kaşığın uç kısımlarından yapıştırılacaktır. Yapışkan kuruduktan sonra saat aksamı plastik levha üzerine yapıştırılır.

Plastik kaşık ve çatal ile duvar saati yapımı 2

Matkapla delinmiş kısımdan vida ile sabitlenir. Bu şekilde saat yapımı tamamlanmış olur. Saat aksamı kullanmak yerine tamamen dekoratif amaçlı bir saat de yapılabilir. Daire şeklindeki plastik levha, plastik boya ile istenilen renge boyanır.

Plastik kaşık ve çatal ile duvar saati yapımı 3

Eski bir saatin akrep ve yelkovanını çıkararak daire şeklindeki plastik levhaya yapıştırılır. Saatin zamanlarını gösteren yerleri işaret edilmek isteniyorsa delgeçle delinen kartonun küçük yuvarlak parçaları yapıştırılabilir.

Plastik kaşık ve çatal ile duvar saati yapımı 4

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.