Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Örgüde kalp deseni nasıl yapılır

Pek çok hanım için örgü örmek büyük bir hobidir. Ellerinden şiş, tığ ve ipi düşürmeyen hanımlar ortaya farklı ve şık modeller çıkarmak için birbirleriyle yarışırlar. Hanımların yaratıcılıklarını konuşturdukları örgü, özellikle son zamanlarda model ve motiflerin internette paylaşılmaya başlanmasıyla daha da popüler hale gelmiştir. Son zamanların en çok tercih edilen örgü modelleri arasında ise çeşitli figür ve desenlerin uygulandığı örgüler gelmektedir.

Örgüde kalp deseni nasıl yapılır

Yıldız ve kalp desenlerini yaptıkları örgülerde kullanmayı seven hanımlar için yazımızda, örgüden kalp deseninin nasıl yapılacağını anlatıyoruz. Eğer örgüden kalp nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam ederek konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Örgüden Kalp Nasıl Yapılır?

Tığ yardımı ile örgüden çok rahatlıkla kalp yapabilirsiniz. Tavsiyemiz örgü kalp yaparken 3 numaralı tığ kullanmanızdan yana olacaktır.  Önce ipi parmağınızın etrafında dolayarak halka yapıyorsunuz. Sonrasında zincir çekerek tırabzan yapıp halkanın etrafını dolduruyorsunuz. İlk tırabzan için 3 diğer tırabzanlar için 2 zincir çekiyorsunuz. Halkanın son kısmına geldiğinizde yine 3 zincirli tırabzan yapıyorsunuz. Bu şekilde kalp şekli ortaya çıkmış oluyor.

Örgüde kalp deseni nasıl yapılır 2

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.