Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Örgü tığ işi çanta yapımı anlatımlı

Dış görünüşün her bayan için önemi vardır, pişti olmadan kendine özgü giyinmek kuşanmak tüm gözleri üzerinizde toplayacaktır. Giyim dediğimizde aklımıza gelen şık ürünlerin başında örgüler gelir. Hem el emeği, hem zarif hem de benzeri az bulunan kişiye özeldir. Hazır kış geliyorken bu özgün ürünlerden birini sizlerle paylaşmak isterim. Bir kadının olmazsa olması çantalarıdır. Dışarı çıkarken kesinlikle çantalar kola alınır ve içinde mutlaka cüzdanımız bulunur. Sizlerle paylaşmak istediğim örgü modeli Tığ ile yapılan Portföy çanta veya cüzdan olarak kullanılan zarif bir model.

Gerekli malzemeler oldukça az. Beğendiğimiz veya evde artmış bir ip, ipin kalınlığına göre bir tığ ve çantamızın ağzına dikebilmek için ip rengiyle uyumlu bir fermuar.

Örgümüze başlayabiliriz;

1 – Her şey bizim isteğimize bağlı. Ne kadar büyüklükte istiyorsak o şekilde başlayacağız. Ben yaklaşık 40 zincirle başlıyorum.

2 – Zincirlerimizi çektikten sonra sondaki zincirden baştaki zincire doğru bir bir zincir halkasına sık iğne yapıyoruz. Her sıranın bitiminde zıt yöne doğru tekrar sık iğneye devam ediyoruz.

3 – Örgünüz istediğiniz yüksekliğe ulaştıysa örgüyü sonlandırabiliriz. Ben yaklaşık on sıra yüksekliğinde yaptım.

4 – Daha sonrasında örülmüş parçanın açık kalan kısımlarını ve ağzına da fermuarı dikiyoruz.

5 – Ben süslemek için çanta cüzdanımın üzerine düğmeler diktim. Bu da bir öneri olsun.

Örgü tığ işi çanta yapımı anlatımlı

Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış.

İnci ÇAMYAR 6 Şubat 2017

Ablacım resim iyi hoş da insan bide video şeklinde koyar çanta hoşuma gitti ama videosu yok ben anlayamadım yani o yüzden yapamadım.

Anonim 21 Şubat 2017

iyi günler ipin cinsi nedir çantada

Anonim 9 Haziran 2017

Evet bende katılıyorum çanta harika ne ipi kullandınız en azından onu belirtin ve biraz yapımıyla ilgili açıklama lütfen mümkünse

Sevgi çınar 10 Haziran 2017

Evet çanta harika olmuş çok beğendim en azından ipi ne tür bir ip ve biraz yapılışı ile bilgi verirseniz çok memnun olurum mümkünse