Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Örgü Terlik Yapımı

Örgü Terlik Yapımı

Merhaba hanımlar ve örgüyü seven herkes. Sizlere hem bir gri dönüşüm olacak hem de yeniden üreteceğiniz bir model ile geldik. Resimde gördüğünüz ve çok şeker görünen bu terliği sizler de kolayca yapabilirsiniz. Gerekli malzemeleri ise istediğiniz renklerde tercih edebilirsiniz. Artık sizde örgü terlik yapımını bilecek ve yapabileceksiniz.

Örgü Terlik Yapımı

Malzemeler

  • 3 adet istediğiniz renklerde orta kalınlıkta koton ip
  • 1 çift eskimiş terlik
  • Silikon tabancası

Örgü Terliğin Yapılışı

Öncelikle tüm malzemeleri yanınıza hazırlayın canlar.

Örgü Terlik Yapımı

Eski terliğinizin tabanını diğer parçalardan ayırın ve bir kenara alın.

Örgü Terlik Yapımı

Terliğinizin tabanının hangi renk olmasını istiyorsanız o renk ip ile örmeye başlayın. Terlik tabanının burun kısmı kadar zincir çekin ve üzerine 2 li trabzan yapın. Arka sırada sık iğne ön sırada 2 li trabzan şeklinde ayak tabanınız boyunca örün. Tabanın genişlediği yerlerden arttırmalar yapıp daraldığı yerlerden azaltmalar yapmayı da unutmayın. Terlik tabanı boyuna gelen örgü parçanın etrafını 2-3 tur sık iğne ile geçin. Bu örülen parçayı sıcak silikon tabancası ile terliğin üst kısmına gerdirerek yapıştırın. Bu konuda elinizi yakmamaya dikkat edin.

Örgü Terlik Yapımı

Şimdi sıra geldi terliğin ayağınızı tutacak olan üst kısmına. Bu kısımda istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. 4 adet şerit gerekli bunun için 2’şer tane aynı renk uzun şeritler örmeniz gerek. Bu şeritleri ayağınızın ölçüsünü alarak ve terliğe deneyerek örmelisiniz. Şeritlerden sonra 2 adet fiyonga ve 2 tane de ufak şeride ihtiyacımız var. Küçük şeritler fiyonkların orta kısmına dikilecek.

Örgü Terlik Yapımı

Terliğin tabanındaki örgüye ayaküstü şeritlerini sıkıca dikmelisiniz. Sıkıca dikilen şeritlerin resimde görünen orta kısmını da iyice dikin. Diktiğiniz bu kısma da renkli yaptığınız fiyonkları dikin.İşte yepyeni terliğiniz hazır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.