Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Örgü terlik ve ayakkabı nasıl yapılır

Örgü ürünleri kullanmayı ve örgü yapmayı seven hanımlar bu uğraşlarını ihtiyaçları doğrultusunda birçok ürüne uyarlayabiliyorlar. Kazaklar, şapkalar, şallar, etekler, elbiseler, çantalar, patikler, yelekler, hırkalar örgünün en çok kullanıldığı kıyafet alternatifleri içerisinde yer alıyor.

Örgü terlik ve ayakkabı nasıl yapılır

Örgü terlik ve ayakkabı nasıl kolay örülebilir isimli makalemizi örgüye hevesli ve örgü ürünleri kullanmayı seven hanımlar için hazırladık.

Örgü terlik ve ayakkabı nasıl yapılır?

Örgü terlik ve ayakkabı yapmak oldukça basit bir uygulama. Bu ürünleri yapmak isteyen hanımların örecekleri ayak ölçüsüne göre bir ayakkabı veya terlik tabanı almaları gerekiyor. İstenilen modelde ve motifte örülen örgünün sonrasında bu tabana bir iğne ve iplik yardımı ile diktikten sonra örgü ayakkabı veya terliğiniz kullanıma hazır hale geliyor.

Kadınların örgü ürünlere olan ilgilisi ve talebi örgü işçiliğine her gün yeni bir modelin ve motifin eklenmesini sağlıyor. Bunların yanı sıra ev aksesuarı amaçlı da örgüler örülüyor. Paspaslar, havlu kenarları, lifler, örtüler örgü ile örülebilen ürünler sadece birkaç tanesi.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.