Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Nurgün Tezcan timsah sırtı örneği

Örgü örmeyi seven, bu uğraşı kendilerine iş ve hobi edinmiş kadınlar için örgülerini çeşitli modeller ile örmek ayrı bir keyif vermektedir. Örgü konusunda oldukça farklı alternatifler, modeller ve motifler örgü örmeyi seven hanımların ilgisini hep diri tutmaktadır. Binlerce örgü modeli her yıl farklı motiflerde, renklerde ve farklı iplerle karşımıza çıkıyor. Bu dönemde ise en çok tercih edilen motiflerden bir tanesi ise timsah sırtı modeli oluyor.

Nurgün Tezcan timsah sırtı örneği

Timsah sırtı modeli, ismini tırtıklı tıpkı timsahın derisine benzeyen şeklinden dolayı almaktadır. Hanımlar timsah sırtı örneğini pek çok modelde ve motifte kolaylıkla uygulamaktadırlar.

Nurgün Tezcan timsah sırtı örneğinin nasıl yapıldığını merak eden hanımlar için yazımızda bu örneğin yapılışıyla ilgili detaylı bir anlatıma yer verdik. Yazımızın devamını okuyarak örneğin yapılışı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Timsah sırtı örneğine başlarken ihtiyacınız olacak malzemeler; dilediğiniz kalınlıkta tığ ve tığ kalınlığı ile orantılı dilediğiniz renklerde ipler.  Örgüye başlarken; 2 tırabzan 2 zincir olarak bir dolu bir boş olacak şekilde örülür. Bu şekilde örme işlemine ilmek bitene kadar devam edilir. İlmek bitip tekrar sıra başına geçildiğinde ise ikili tırabzanların üzerine beş ilmek batıp çıkarak timsah sırtı modeli oluşturulmaya başlanır. İlmeklerin uçlarını birleştirmek için şiş miline ip dolayarak bat çık yapılır. Yapılan bu işlemler sonucunda timsah modeli oluşturulur.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.