Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Noel baba şapkası nasıl örülür

Yeni yıla girmemize oldukça az kaldı. Yeni yılın yaklaştığı bu günlerde çocuklarımıza ve sevdiklerimize yeni yıl için ne hediye edeceğimizi düşünmeye başladık. Yeni yıl için en uygun hediyeler doğal olarak yeni temalı olan ürünlerden oluşuyor. Bu tarz ürünleri hazır alabileceğiniz gibi dilerseniz kendiniz el emeğiniz ile de yapabilirsiniz. Üstelik kendi uğraşlarınız ile yaptığınız ürünler sevdikleriniz için çok daha değerli olacaktır.

Sizlere sevdiklerinize hediye edebileceğiniz, özellikle küçük çocukların oldukça hoşuna gidecek olan Noel baba şapkasının nasıl yapıldığını açıklayacağız. Örgü örmeyi seven hanımlar için yapımı oldukça kolay bu eğlenceli şapkanın nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Noel baba şapkası için gerekli olan malzemeler; istenilen kalınlıkta kırmızı ve beyaz yün ipler, ip kalınlığı ile orantılı kalınlığa sahip örgü şişleri.

Malzemeleri tedarik ettikten sonra başlıyoruz Noel baba şapkasını örmeye.

1 – Başlangıç ilmeğini şapkayı kullanacak olan kişiye uygun yapmak en doğrusu olacaktır. Ortalama 70 ilmek şapka için yeterli olmaktadır.

2 – İlk olarak lastik örgü örülmeye başlanır.

3 – Lastik örgü tamamlandıktan sonra 5 sıra düz örgü yapılır ve diğer renge geçilir.

4 – Yeni geçilen ip ile 12 sıra düz örgü ördükten sonra diğer renge geçiş yapılır.

5 – Düz örgü yapıldıktan sonra diğer örgü rengine tekrar geçiş yapılır.

6 – Bu sırada şapka örülme esnasında eksiltme işlemleri yapılarak şapkanın alacağı şekil oluşturulur.

Noel baba şapkası nasıl örülür

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.