Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Nişan bohçası nasıl hazırlanır

Evlenme hazırlığı aşamasında olanlar için en heyecanlı evrelerden bir tanesi de nişan bohçası hazırlığıdır. Kültürümüzde oldukça önemli bir yere sahip olan nişan bohçası hazırlama işi büyük incelik ve titizlik istemektedir.

Peki, nişan bohçası nasıl hazırlanır? Merak ediyorsanız sizler için temel hatları ile nişan bohçasının nasıl hazırlanması gerektiğini yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Öncelikle en temel ürün olan bohçanın oldukça şık olması gerekmektedir. En klasik görünüm ise beyaz bohça üzerine nakış işlemeli olan bohçalardır. Bu tarz bohçalar hem çok şık görünmektedir hem de emek verilmiş bir izlenim aktarırlar. Sonrasında nişan bohçasının içerisine bohça erkeğe gidecek ise; terlik, pijama takımı, iç çamaşırı, parfüm gibi kişinin işine yarayacak malzemeler konulmalıdır. Eğer bohça kız evine gidecek ise kız için gerekli olan pijama, terlik, iç giyim, el emeği patikler, oyalı havlular, iğne oyası yazmalar, makyaj malzemeleri gibi gönlünüzden kopan içinizden geçen ürünleri bohçanın içerisine koyabilirsiniz. Dilerseniz bohçaların içerisine lavanta keseleri koyarak bohçanın misler gibi kokmasını da sağlayabilirsiniz.

Nişan bohçası nasıl hazırlanır

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.