Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Lahana lif örnekleri ve yapılışı

Örgü örmeyi seven hanımların en sık ördüğü ürünler içerisinde banyoların vazgeçilmezleri lifler yer almaktadır. Lif örmesi oldukça kolay olduğu gibi çok kısa sürede de tamamlanmaktadır. Bu sebepten dolayı birçok kadın ördüğü lifleri satarak da aile bütçesine katkıda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra örgü işini hobi olarak yapan hanımlarda örmüş oldukları şifleri banyolarında kullandıkları gibi sevdikleri kişilere de hediye etmektedirler.

Farklı lif örnekleri arayışında olan hanımlar için lahana lif yapılışını paylaştığımız yazımızı okuyarak, yeni bir lif modeli öğrenebilirsiniz.

Lahana Lif Nasıl Örülür?

Öncelikli olarak dilediğiniz renk ip ve tığ yardımı ile lifin merkezinde bulunan çiçek modelini oluşturmalısınız. Çiçeğinizi oluştururken tırabzan örgü kullanıyoruz. Lahana lifin başlangıcı olan çiçeği tamamladıktan sonra örgünüzü kesintiye uğratmadan son çiçek yaprakları zincir çekerek bir halka oluşturuyoruz. Çiçeğin yapraklarını zincir ile halka içine aldıktan sonra, dairenin tamamlandığı noktadan dört zincir çekerek tırabzan yapmaya devam ediyoruz. Beş tırabzan yapıp bir boşluk bırakıyoruz. Bu şekilde lifi dilediğiniz boyuta kadar genişleterek lahana lifinizi tamamlıyorsunuz.

Lahana lif örnekleri ve yapılışı

Lahana lif örnekleri ve yapılışı 2

Lahana lif örnekleri ve yapılışı 3

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.