Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Kuru çırpılardan çerçeve nasıl yapılır

Sonbaharın gelişi ile tabiat ana yavaş yavaş uykusuna çekiliyor, ardında yazdan kalma hatıralar ve bitki kuruları bırakarak… Bir fincan kahvenin, yağmur sesi eşliğinde içilmesinden daha güzel bir şey varsa o da belleğinizdeki hatıralardır. Peki, hatıralarla bitki kuruları birbirine nasıl yakışır yazımızda bundan bahsedeceğiz.

Bitki kurularını çürükçül bakteriler doğaya geri kazandırırken, bunları biz evimizdeki objelere nasıl geri kazandırırız? Alternatiflerden biri ve en güzeli hatıraların gülümsediği fotoğraf çerçevelerini bu bitki kurularıyla tekrar tasarlamanın bizzat kendisidir.

Öncelikle ağaçların etrafında veya altında var olan kuru çırpılar toplanır, boylarının eşit olmasına özen gösterilir ve temizlenir, ahşap çerçevenin kenarlarına tutkal veya silikon sürülür, sonrasında ise temizlenen kuru çırpılar bu yapıştırıcı sürülmüş yüzeye yapıştırılır. Üzerine yosun, kurumuş gül yaprağı veya kozalak da eklenerek farklı bir görünüm elde edilebilir. Çerçevenizi, kuru çırpıların üzerine vernik sürerek parlak görünüme kavuşturabilirsiniz.

Hayal gücünüzle tasarladığınız, tabiat ananın nimetleriyle süslediğiniz, hatıralarınızla taçlandırdığınız sanat eseriniz artık kullanıma hazır durumda.

Kuru çırpılardan çerçeve nasıl yapılır

Kuru çırpılardan çerçeve nasıl yapılır 2

Kuru çırpılardan çerçeve nasıl yapılır 3

Kuru çırpılardan çerçeve nasıl yapılır 4

Kuru çırpılardan çerçeve nasıl yapılır 5

Kuru çırpılardan çerçeve nasıl yapılır 6

Kuru çırpılardan çerçeve nasıl yapılır 7

Kuru çırpılardan çerçeve nasıl yapılır 8

Kuru çırpılardan çerçeve nasıl yapılır 9

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.