Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Kumaştan yapay çiçek yapımı

Kağıt işleri 11 Kasım 2016

Evde çiçek yapmak, kendi üretimini kendi yapmayı seven hanımların olduğu kadar gelir amaçlı da başvurulan bir yöntem. Yapay çiçek yapmak için çok çeşitli malzemeler kullanılıp bu malzemelere uygun olarak çeşitli yöntemler denenebiliyor. Boncuktan telden, pipetten hatta naylon çoraptan bile çiçek yapmak mümkün.

Size burada kumaştan yapay çiçek yapımını anlatacağım. Gerekli malzemeler tercihinize göre iki yada üç çeşit kumaş,( Bunlardan birinin desenli olması çiçeğinize zenginlik katacaktır) makas, iğne, iplik, tel, silikon tabanca.

Kumaşlarımızı önce daire şeklinde keselim. Sonra bu daireleri pizza keser gibi beş parçaya ayıralım. Aynı desenden iki kat kesmeliyiz. Daha sonra her pizza diliminin alt alta olan parçalarını birbirine dikelim. Dikim işlemini parçanın uç kısmında bırakayım ve ipi çekerek parçayı büzüştürelim. Her parça için aynı uygulamayı yapalım ve parçaları birbirine ekleyelim. Ekledikçe büzüştürerek bir diğer parçaya yer açalım. Sap olarak bir telin etrafını, dal görünümü verecek yeşil bir kumaşla saralım. Aynı yöntemle dala yaprak da yapabilirsiniz. Ve silikon tabanca ile dalı çiçekleri ve yaprakları birleştirelim.

Kumaştan yapay çiçek yapımı

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.