Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Küçük tuvalet rulosundan şapka yapımı

Kağıt işleri 8 Kasım 2016

Biz hanımlar geri dönüşümü çok severiz. Çöp gibi görünen birçok şeyi kullanılabilir harika şeylere dönüştürürüz. İşte size bu örneklerden birini vereceğim. Hepimizin evinde çok sık kullanılan bir şey var: Tuvalet Kâğıdı. Bu tuvalet kâğıtlarının sarıldığı ortadaki rulonun çok kullanışlı olduğunu söylemek pek mümkün. Evet evet bu rulolardan çocuklara oyuncaktan büyüklere maskot yapılabiliyor. Bu kâğıt rulolarından minyatür şapka/ bere yapmanın ayrıntıları aşağıdaki gibidir; Tuvalet rulosundan çok kalın olmayacak şekilde bir şerit kesiyoruz. Bu şeridin etrafını iplerle çevreleyeceğiz.

Nasıl mı?

Evdeki artmış olan örgü iplerini yaklaşık on sekiz yirmi santim arası uzunluklarda kesiyoruz. Bu uzunlukta çok fazla ipe ihtiyacımız olacak. Yaklaşık on sekiz santimlik bu ipleri ortadan ikiye katlayıp şeridimizin üzerinden geçirmek suretiyle katlanma yerinden iplerin ucunu geçirerek şeride tutturuyoruz. Bu işlemi şeritte hiç boşluk kalmayacak kadar devam ettiriyoruz. İpleri bağlama işlemi bittikten sonra iplerin sallanan uçlarını şeridin içinden diğer tarafa doğru iteliyoruz.

Rulo şeridinin yaklaşık üç santim üzerinden sallanan ipleri başka bir ip ile bağlamalıyız. Bağlama noktasından yarım santim yukarısında kalan ipleri keselim. Beremiz oluşmak üzere. Berenin iç kısmına biraz pamuk doldurmak bereyi daha dolgun göstermekte. İşte minyatür şapkalarımız tamamlandı. İster bunları çocuk oyuncağı ister anahtar maskotu olarak kullanın, hediye edin.

Küçük tuvalet rulosundan şapka yapımı

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.