Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Krepon kağıdından noel yılbaşı ağacı yapımı

Kağıt işleri 8 Aralık 2016

Krepon kağıt hobi işlerinde en çok kullanılan ve kullanması oldukça kolay olan kağıtlardan bir tanesidir. Krepon kağıdı ile çalışmalar yapmak oldukça zevklidir. Yeni yıla girmemize yakın bir zaman kalmışken krepon kağıdından yeni yıl ağacı yapmak ister misiniz? Oldukça gerçekçi görünen bu ağacı sevdikleriniz içinde yapabilirsiniz.

Krepon kâğıdından yılbaşı ağacı için ihtiyacınız olan malzemeler;

Ağacın alt kısmı için ufak bir ağaç kütüğü, yeşil krepon kâğıdı, yapıştırıcı, makas ve tel gerekli malzemeler. Bu malzemeleri temin ettikten sonra başlıyoruz ağacımızı yapmaya.

Krepon kâğıdından yaklaşık olarak 10 ile 15 santim genişliğinde şeritler kesiyorsunuz. Bu şeritlerin bir tarafını bir ya da iki santim genişlinde keserek şerit oluşturuyoruz. Sonra bu kesilen kısımları, suyla nemlendirilen parmaklar yardımı ile bükme işlemi yapılır. Bükme işlemi bittikten sonra bir telin etrafına yapıştırıcı yardımı ile krepon kâğıdını doluyoruz. Dolama işleminden sonra açıkta kalan teli yine bir krepon kâğıdı ile sarıyoruz. Sonrasında yapılan dalları birleştirerek ağacınızı oluşturabilirsiniz.

Krepon kağıdından noel yılbaşı ağacı yapımı 2

Krepon kağıdından noel yılbaşı ağacı yapımı 3

Krepon kağıdından noel yılbaşı ağacı yapımı 4

Krepon kağıdından noel yılbaşı ağacı yapımı 5

Krepon kağıdından noel yılbaşı ağacı yapımı

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.