Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Kot pantolondan nasıl elbise yapılır

Eskimiş, artık kullanılmayan ya da bedene uymayan kot pantolonları atılmak yerine birçok farklı geri dönüş tasarısıyla değerlendirilmektedir. Kot pantolondan çanta yapımı, havluluk yapımı veya çok basit bir şekilde parçaların birleştirilmesiyle etek yapımı şimdiye kadar gördüklerimiz arasında. Bir de yapımı gayet kolay olan elbiseye dönüştürme fikri bulunmaktadır.

Kullanılan malzemeler: Kot Pantolon, kumaş, iğne, iplik

Kot pantolondan nasıl elbise yapılır

Bunun için bir kot pantolonun ağ kısmından aşağı doğru sağ paçada sağa doğru ve sol paçada sola doğru uzanan verev kesim yapılır. Yani ağ kısmından itibaren aşağıya doğru genişleyen üçgen elde edilmiş olur. Kot pantolonun hem ön hem de arka kısmı bu şekilde kesilir. Hem arka hem ön üçgenin ince kısımları birbirine dikilir. Böylece elbisenin askıları hazır olur.

Kot pantolondan nasıl elbise yapılır 2

Kot pantolonun kemer kısmı ise artık elbisenin roba kısmıdır. Sonuç olarak kot pantolonun üst kısmı ters çevrilmiş haliyle elbisenin üst kısmını oluşturmuştur ve bir büstiyer görüntüsündedir. Roba kısmı olan kemer bölümünün uç kısmına herhangi bir uzun kumaş dikilerek elbise oluşur.

Kot pantolondan nasıl elbise yapılır 3

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.