Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Kolay panço örümü ve yapılışı

Çocuklarımız için çok şirin ve kaliteli pançoları kendi ellerinizle örebilir, onlara en sıcak giyeceği kendiniz sağlayabilir hatta kendinize bile en güzel pançolar örebilirsiniz. Ancak kolay panço örümü ve yapılışının birkaç püf noktası vardır ve şimdi sizlere onları anlatacağım.

Panço yapımında 2 kat ip ve 7 numara şiş kullanıyoruz. 24 irmek yakadan başlıyoruz. Yakamız 2 parçadan oluşuyor. 24 irmekten sonra 4 sıra haraşo örüyoruz. Daha sonra ortalardan sürekli iki irmek yanlardan artırarak ilerliyoruz. 4 sıra haraşodan sonra 1 sıra ters 1 sıra düz örüyoruz. Ön taraftan haraşo arka taraftan 1 sıra ters 1 sıra düz olarak örülüyor. Ön taraftan sürekli haraşo olarak örülmeye devam ediyor. Bu yöntem ile ön taraftaki örgüler kabartmalı bir görünüm sağlayacaktır. 28 sıra artırma işlemi yaparak ilerliyoruz. Bu işlemden sonra alt tarafta tekrardan 4 sıra haraşo örüyoruz.

Yaka kısmında yaptığımız gibi etek kısmında da haraşoları örüyoruz. Bu kadar basit bir işlemle sizde kendinize ve çocuğunuza en güzel pançolar örebilirsiniz.

Kolay panço örümü ve yapılışı

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.