Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Kate middleton şapkası yapımı

Cambridge Düşesi Kate Middleton şapka kullanmayı oldukça seviyor. Birbirinden güzel şapkalar ile kombinlediği kıyafetleri ile kadınların oldukça dikkatini çekiyor. Birbirinden farklı şapkalarıyla göz dolduran Cambridge düşesi Kate Middleton’ın gibi şapka takmaya heveslendiyseniz sizler için yazmış olduğumuz yazımız oldukça işinize yarayacak.

Soğuk kış günlerinde şık, asil ve sıcak tutan bir şapkaya ihtiyaç duyuyorsanız sizlere Kate Middleton şapkası yapımını tüm detayları ile paylaşacağız.

Örgü örmeyi seven hanımların kolaylıkla yapacağı Kate Middleton şapkasını kendiniz kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

Şapka için gerekli olan malzemeler 3 numara tığ. Şapka örerken kullanacağımız araç tığ olacak. Çünkü kalıp gibi bir şapka elde etmeyi amaçlıyoruz. İp olarak ise 3 numara şişe uygun dilediğiniz renklerde yumak ip tercih edebilirsiniz.

Örgü örmeye şapkanın tepesinden başlıyoruz. Sık örgü ile beş zincir çekerek örgüyü dolandırarak genişletiyoruz. Genişletme işlemini kulak hizasının üç parmak üzerine kadar yapmaya devam ediyoruz. Daha sonra berede hiç artırma işlemi yapmadan ortalama 8 ile 10 sıra arasında örme işlemine devam ediyoruz. Şapkayı 8-10 sıra kadar ördükten sonra şapkanın ön kısmında 2 sırada bir artıma işlemi yapıyoruz. Arka kısmı için ise 6 sırada bir artırma yapmamız gerekiyor. Böylece ön tarafı uzun arka tarafı kısa fotör şeklini elde edebiliyoruz. Dilerseniz şapkanın arka kısmında katlama işlemi de yapabilirsiniz.

Kate middleton şapkası yapımı

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.