Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Kartondan saat nasıl yapılır

Geri dönüşüm işleri 4 Aralık 2016

Evde kullanmadığınız eski kartonlarınızı değerlendirmek ister misiniz? Kartondan birçok ilginç el işleri yapılabilir. Bunların en başından da kartondan saat yapımı gelir. Evinizde saat yoksa kartondan saat yapabilirsiniz. Hem el emeği içinde olan hemde farklı bir saat yapmış olursunuz. Kartondan sizlere paylaştığımız saatler arasından yada farklı beğendiğiniz saat modelini seçerek yapabilirsiniz. Şimdi gerekli olan malzemeleri hazırlayalım.

Saat yapımı için gerekli olan malzemelerimiz: On iki tane oyun hamurunun kapağı, cetvel, karton, kullanmadığınız saat içinde bulunan mekanizma, kalın karton, sıcak silikon ve makasımızı hazırladıktan sonra yapımına başlayalım.

Kartondan saat yapımı

Elimizde bulunan kartondan güzel bir daire makasla keselim. Saatinizin hoş durması için cetvelinizden yardım alabilirsiniz. Kartondan kestiğimiz dairenin ortasına delik açalım. Oyun hamurunun kapaklarını sıcak silikon ile kartonumuza yapıştıralım. Kapaklarımızın içine on ikiye kadar sayıları yerleştirelim. Bir saati hayal edelim. Dairenin ortasında bulunan deliğe saat mekanizmasını yerleştirdikten sonra işimiz bitiyor. Dilerseniz evinize asabilirsiniz yada sevdiğiniz kişilere hediye edebilirsiniz. Anlamadığınız kısımları resimli anlatımda gösterdiğimiz adımları inceleyebilirsiniz.

Kartondan saat nasıl yapılır

Kartondan saat nasıl yapılır 2

Kartondan saat nasıl yapılır 3

Kartondan saat nasıl yapılır 4

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.