Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Kartondan duvara asılan çerçeve nasıl yapılır

Kağıt işleri 28 Aralık 2016

Evinize yeni aldığınız karton kutular, artık sizin emeklerinizle bambaşka bir görünüm kazanacak. Fotoğraf çerçevesi olarak evinize şık ve ekonomik kazanım sağlayacak. Yapmanız gereken tek şey hayal gücünüzü kullanmak.

Öncelikle dış cephe için bilgisayarınızdan kalıp çıktısı alabilir ya da ekranından asetat veya ince kağıt ile çizerek benzerini elde etmiş olabilirsiniz. Desenli kağıt arzu ederseniz çeşitli kağıtlarla oluşturabilirsiniz. Kırtasiyede yapışkanı olanlarından da bulabilirsiniz, böylece çerçevenize estetik ve şık bir görünüm kazandırmış olursunuz. Sonrasında ise bu desenli kağıtlarınızı kalıp olarak belirlediğiniz kartona yapıştırın. Yapışkansız kağıt kullanacak olursanız tutkal kullanmanız çerçevenizdeki sağlamlılığı ve dayanıklılığı artırırken kenarlardan açılmayı önleyerek deforme olmuş görünümü engelleyecektir.

Sonlarına yaklaşırken, fotoğraf yapıştıracağınız zemine şıklığı artırmak maksadıyla beyaz karton yapıştırabilirsiniz. Dilerseniz, kenarlarına küçük yapay çiçekler, kurdele veya keçeden yaptığınız farklı objeler de ekleyebilirsiniz. Bundan sonrası da ilk başta olduğu gibi hayal gücünüze bağlı olarak gelişiyor.

Birden fazla çerçeve yatay ya da dikey olarak bir arada olsun istiyorsanız, çerçevelerinizin arkalarından kurdele ya da dekoratif halatların geçebileceği kemerler oluşturabilirsiniz.

Kartondan duvara asılan çerçeve nasıl yapılır

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.