Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Kapı Süsü Yapımı

Kapı Süsü Yapımı

Kapıya süs asmak sevimli görüntüler yaratıyor. Üstelik yapımları da gayet kolay. Kendiniz hangi modeli isterseniz seçebilirsiniz. Bu işin temeli yuvarlak bir hale getirebileceğiniz ve üstünü kaplayabileceğiniz malzeme bulmak. Bunun için kurumuş otları ve kıvrılabilir ağaç dallarını kullanabilirsiniz. Ya da gazete kağıtları bükülebilir ve kalın bir halka haline getirilerek kullanılabilir. Kapı süsü yapımında önemli olan üzerini kaplamak. Kurdelelerle, tüllerle bu halkayı kaplayabilirsiniz.

kapı süsü yapımı

Bu modelde kurumuş otlar sağlam bir sicim ile halka haline getiriliyor ve bağlanıyor. Sonra da istediğiniz renkte kurdele ile kaplayabilirsiniz.

kapı süsü yapımı

Halkanızı tüllerle süslemeye devam edin. Dilerseniz tülü fotoğraftakinden farklı olarak değişik renkte seçin. Kapı süsü yapımını tamamlamak için bundan sonraki adım yapma çiçekleri süse iğnelemek olacak. Halkanın her tarafına yapma çiçekler iğneleyebilirsiniz. Ya da bir bölümüne yerleştirerek desen yaratabilirsiniz. Beyaz zemin üzerine eflatun gibi yumuşak renkler güzel duracaktır. Hanımların favorisi pembe renk de eflatunla iyi durur.

kapı süsü yapımı

Sonuçta böyle bir kapı süsü elde edebilirsiniz. Bu süse minik bir kelebek konmuş. Sizin için uğur böceği de alternatif olabilir. Bu süste çok sevimli gibi ifadeler var ama hoş geldiniz gibi bir çıkartma da eklenebilir.

Kapı süsleri için uygulanabilecek değişik fikirler arasında pinpon topları da var. Küçük pinpon toplarını çeşitli renkte yağlı boyalarla boyayıp sonra da iğne ile delerek sağlam iplerle bağlayabilir, araya da bir sap çiçek ekleyebilirsiniz. Fotoğraftakinde ise taban halkası olarak sünger simit seçilmiş. Pinpon toplarını istediğiniz şekilde boyayabilirsiniz. Günümüzde SMS’lerde çok kullanılan gülen yüzler sizin için model olabilirler. Özellikle çocuk odalarının kapısına asıldığı zaman ufaklıklar çok mutlu olacaklar. Bu çalışmada topları süngere kuvvetli bir yapıştırıcı ile tutturmak en kullanışlı çözüm olacak.

kapı süsü yapımı

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.