Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Kağıt tabaktan nasıl sepet yapılır

Kağıt işleri 29 Ekim 2016

Kullanılan Malzemeler: Kağıt tabak, yapıştırıcı, kurdele, renkli karton, makas, kurutulmuş çiçek.

Evimiz dekor yapıldıkça güzelleşmektedir. Aslında küçük dokunuşlar vardır ve bunlar bir anda havayı değiştirirler. Basit ve ucuz olan yöntemlerle yapılmış küçük materyaller farklılık yaratabilir. Dekoratif bir çiçek sepeti yapımı için kağıt tabak kullanılmaktadır. Kağıt tabak masanın üzerine konulur. İkinci olan tabağın yarısı kesilir. Yarısı kesilen ikinci tabak birinci tabağın üstüne yerleştirilir. Böylelikle arada boşluk olur. Diğer tarafta karon üzerine çizilen değişik renkte çiçekler kesilir.

Kesilen bu çiçekler kağıt tabağın üzerine yapıştırılır. Tabağın boş kalan kısmına yapma çiçekler yerleştirilir. Bu çiçekler sepetten sarkan tarzda çiçekler olabilir. Bu tarz bir çiçeği evde yapabileceğimiz gibi, sarkmayan kurutulmuş çiçekler de koyulabilir. Tabağın üst kısmından iki tane delik açılır. Bu deliklerden kurdele geçirilir. Geçirilen bu kurdele ile çiçek sepeti duvara asılır.

Aslında balkon duvarı için ideal görüntüdedir. Bunlardan 5-6 adet yapıp balkon duvarına asıldığında dışardan bakıldığında da hoş bir görüntü olacaktır.

Kağıt tabaktan nasıl sepet yapılır

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.