Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Kadife tesbih kutusu nasıl yapılır

Geri dönüşüm işleri 27 Kasım 2016

Kadife tesbih kutusu nasıl yapıldığı çok zor değildir. Tesbih kutusu yapılışı için ihtiyaç olan malzemeler, Üç farklı boy daire karton silindir, kumaş, 3 karton daire ve süngerlerdir.

Kadife tesbih kutusu nasıl yapılır

Tesbih kutusunun yapılışına en uzun ancak en dar silindiri süngerle kaplayıp daha sonrasında ise süngerle kapladığımız kartonu kumaşla da kaplayıp kumaş zımbası ile kaplıyoruz. En geniş ancak orta kısalıkta olan silindiri kumaşla kapladığımız silindirden geçirip sünger ve kumaş kaplama işlemini burada da gerçekleştiriyoruz. Daha sonrasında sona kalan silindiri de sünger ve kumaş ile kaplayıp kapak görevi görmesini sağlıyoruz. Kumaşları kadifeden seçmeniz daha asil bir durum oluşturacaktır. Ancak istediğiniz renk kumaş ve rengi de seçmeniz mümkün olacaktır. Boncuk, inci, kurdele ya da başka herhangi bir süs nesnesi ile kutunuzu süsleyebilirsiniz. Şimdi ihtiyacınız olan tek şey bir tesbih olacaktır. Yaptığınız bu kutu çok iyi bir hediyelik eşya da olabilir.

Kendinize yaptığınız gibi bir başkasına da hediye olarak verebilirsiniz. Renk ve kumaş seçiminizi de hediye edeceğiniz kişinin zevkine göre seçmeniz daha iyi bir seçim olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.