Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Kadife ipten klozet takımı yapımı

Evimize klozet takımı ihtiyacı olduğunu gördüm. Dışarıda hazır satılan ürünleri satın almak istemiyorum. Evimde yaptığım el işlerinin kullanım ömrü uzun ve sağlık açısından iyi olduğunu düşündüğümden tercih ediyorum. Evde kadife ipten klozet takımı örmek için ilk olarak kadife ipimizi ve sekiz numara iğnemizi hazırlıyoruz. Kare şeklini alacak şekilde 66 ilmek yapıyoruz. Daha sonra örmeye devam ederek dört bir yanını beşer şekilde haroşa motifimizi yapacağız.

Kadife ipten klozet takımı yapımı

Papatyamızın olduğu kısmı beş numara şişimiz ve ince ipimiz ile sekiz yada dokuz ilmek atıyoruz. Bu attığımız ilmekleri yükselterek yirmi olacak şekilde yapmaya devam ediyoruz. 6 Sıra yükselttikten sonra her bir kısmımızı bir tane düşürerek dokuz olduğunda tamamlıyoruz. Elimizde bulunan şişimiz ile devam ederek dört tane ilmeğimizi yapıyoruz. Ördüğümüz örgüyü yükselterek on altı tane ilmek olana kadar durmuyoruz. Tamamlandığı zaman bir sıra örerek her kısımda bir tane yapıyoruz. Örgümüz dört olduğu vakitte tamamlamış oluyoruz.

Öbür kadife ipten yapılan klozet takımı için kırkbeş ilmeğimizden devam ederek üç kısıma ayırıyoruz. Onbeş – onbeş şeklinde örmeyi yaptıktan sonra şişimizi değiştirip orta kısmını kesiyoruz. İki kenarıda bir el kadar kesme işlemini yaptım. Ortada bulunan sarı yer için dört ilmek ile başlayıp aynı şekilde tamamlıyoruz. Kahve rengi bölümü için üç ile örmeye başlayıp on iki ilmek yapıyoruz. Üç ilmek yapıldıktan sonra duruyoruz ve kapak bölümü için yirmi beş ilmek yapıyoruz. Her bir kısımda bir tane ilme yükselterek kırkbeş ilmeğimizi tamamlıyoruz. Bir el kadar örgümüzü ördükten sonra kesiyoruz.

Kadife ipten klozet takımı yapımı 2

Her bir kısımda bir tane kesme işlemini yaparak yirmi olana kadar devam ediyoruz. Orta bölümü ise biraz önce yapıldığı gibi örülecektir. İlmek işlemini örerek alt bölümünü ters yapıp çevresini lastik ile örüyoruz. İlk başta alt taraflarını tamamladıktan sonra zevkinize göre süslemeleri yapıyoruz. Daha hoş durması için üst kısmına elyaf yaptım. Anlamadığınız kısımları yorumda sorabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.