Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Kadife ipten battaniye örmek

Dünyada örgü örme sektörü geçmişten günümüze öyle büyüyerek geldi ki artık hayalimizin üstünde ürünlerle karşılaşıyoruz. Bu harika sektörden harika bir ürünle karşınızdayız.

Kadife örgü ipi. Kadife örgü ipiyle yapacağınız örgüler çok zarif duruyor. Gerçekten örgüye bir asalet katan bu iplerle gerçekten güzel şeyler ortaya koyabilirsiniz. Bu yazımızda kadife ipten battaniye yapımını irdeleyeceğiz. Bu battaniyede beyaz rengin çok güzel durduğunu düşünüyorum; pamuk gibi bulut gibi duruyor. Kadife ipin kalınlığına en uygun şiş numarası 4.5 – 5 numaradır. Bu şiş numaralarındaki şişlerimizi elimize alıyoruz. Yüz ilmek ile başlamak orantılı bir battaniye elde etmemizi sağlar.

Elbette ki keyfimize göre bu oranı büyütebiliriz. Yüz ilmeğin üzerine on sıra boyunca lastik öreceğiz. Lastiği bir ters ilmek bir düz ilmek şeklinde yapıyoruz. 10 sıranın sonunda battaniyenin çerçevesini oluşturacak kısım bitti. Sonraki sıraya geçtiğimizde 10 ilmek lastik yapıyoruz. Sonra 6 ilmek boyunca sadece düz ilmekler atıyoruz. 6 ilmek ters. 6 düz 6 ters olmak suretiyle sırayı tamamlamaya yakın son 10 ilmeği de lastik şeklinde yapıyoruz. Bu şekilde kenarlarda lastikten çerçeveyi tamamlamış oluyoruz. Sonraki sıraya geçtiğimizde 6’lık kısımlarımızın üzerine düz olanın üstüne ters , ters ilmeğin üzerine düz sırayla örgüyü örüyoruz.

Bu şekilde battaniyemiz tamamlanmış oluyor.

Kadife ipten battaniye örmek

 

Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış.

Azize colak 14 Aralık 2016

Mrb bende kadife ipten battaniye oruyorum düğümler ini nasil kaybettiniz

Azize colak 14 Aralık 2016

Battaniye deki düğümler nasil kaybedebilirim

Saadet 14 Aralık 2016

İki ilmeği bir yapıp teker teker çekince kaybedebilirsiniz. Tek kalan ilmekle iki tane zincir çekip koparmanız gerekiyor.

Canan 24 Şubat 2017

Arkadaşlar polar bonus iple battaniye nasıl yapılır tek şişle mi çift şişle mi yapılıyor.