Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

İlmek kaçırmalı şal yapımı

Şal ister kışın isterse de yaz aylarında akşam serininde mevsim fark etmeden sürekli olarak kullandığımız bir eşyadır. İlmek kaçırmalı şal yapımı oldukça kolaydır. İlmek kaçırmalı şal yapımı için 35 ilmek atıp örgüye başlanıyor.

İlmek kaçırmalı şal yapımı

İlk olarak 3 düz örgü örüp sonrasında 2 ters 2 düz örgü örerek sırayı böylece tamamlıyoruz. Yine aynı biçimde örgümüz 50-60 santim oluncaya dek örüyoruz. Kesme işlemine ise üç düz olan yandan başlıyoruz. İlk ilmeği örün ve 2. ilmeği şişten çıkarıp serbest bırakın. 3.ilmeği de örüp bir ile üçü kesin. Sonuna dek de bu işlemi yapın. Ters örgülerin ve düz örgülerin ilk ilmeklerini bırakın ve diğerini örüp bir önceki ile kesin. Kesme işleminizi de tamamladıktan sonra ise boşa bıraktıklarınızı sonuna dek sökün. 50 santim örülen şal 100 santim oluyor. Uçlarına da püskül takın. İşlemlerin tamamı bu kadar olacaktır.

Çeşitli iplerle de deneme işlemlerini yapabilirsiniz. Eğer kullandığınız ip ince ise ilmek sayısını fazla tutabilirsiniz. Ya da daha geniş olması için daha çok örebilirsiniz bu tamamen size kalmış. Üç düz örgüden sonra iki ters örmeye de çok dikkat edin.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.