Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

İç içe trabzanlar örgü modeli yapılışı

Örgüde en zor gibi görünen ancak en kolay yöntemlerden biri olan iç içe trabzanlar örgü modeli yapılışı hakkında sizlere yardım etmeyi deneyeceğim.

İlk olarak iç içe trabzanlar örgüsünü anlayabilmek için zincir sayısını kısa tutmakta yarar vardır. Modeli kavradıktan sonra istediğiniz uzunlukta örerek devam edebilirsiniz. En basit şekilde başlamakta fayda vardır. Elimizdeki halkayı iki zincir çekerek bir yükselti oluşturuyoruz. İkili trabzanı yaparken tığımızın üzerine irmek alıyoruz. Aldığımız irmeği halkanın içerisinden geçirip, çekerek tığımızın üzerinde üç tane irmek oluşmuş oluyor. Tekrar ip alıyoruz ve iki irmeğin içerisinden geçiriyoruz, tığımızın üzerinde iki tane irmek oluyor. Tekrar ipi alıyoruz ve iki irmeğin içerisinden geçiriyoruz.

Bu şekilde ikili trabzanımızı oluşturmuş oluyoruz. Üçlü trabzan için ipimizi doluyoruz halkamızın içerisinden geçiriyoruz. İp alıyoruz ve üç tane irmek oluşuyor, hepsini tek tek geçirerek üçlü trabzan elde ediyoruz. Dörtlü trabzan tekniğinde ise yine aynı sistemi uygulayarak yapıyoruz. Bu teknik sayesinde çeyizlik yelek veya defne şal modelini rahatça örebilirsiniz.

İç içe trabzanlar örgü modeli yapılışı

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.