Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Güzel örgü paspas modelleri

Paspaslar evimizde kullanımından vazgeçemediğimiz ev eşyalarımızdandır. Gerek internet gerekse örgü dergilerinde de sıkça yer alan paspasların yapımı da hiç zor değil üstelik. Güzel örgü paspas modellerinden bir tanesini size örnek olarak verelim.

Güzel örgü paspas modelleri sadece tün ya da tığ ile yapılan iplerle de örmek zorunda değilsiniz. Bunun için size bu örneğimizde penye ip ile nasıl paspas örülür onu anlatalım. Bu paspası hazırlamak için biz genellikle yaptığımız gibi altı zincir çekerek başlıyoruz. Sonrasında birleştirme işlemimizi yaparak sihirli halkanın oluşumunu sağlıyoruz. 1. sırada sihirli halkanın iç kısmında 17 adet tekli trabzan yapın. Ve böylelikle halkanızı oluşturun. 2. sırada da 1 tane tekli trabzan üzerine tekrar 1 tane tekli trabzan yapın, 1 tane zincir çekin ve bir sonrakinde tekli trabzan üstüne 1 tane daha tekli trabzan yapın. Bu işlemleri sürekli olarak tekrar ederek bu sırayı bitirin.

Devamını kendiniz yapabileceksiniz. Sonrasında ise paspası bitirdiğinizde istediğiniz renkte ve modelde yaptığınız penye ip kullandığınız paspasınızı istediğiniz gibi kullanabileceksiniz.

Güzel örgü paspas modelleri

Güzel örgü paspas modelleri 2

Güzel örgü paspas modelleri 3

Güzel örgü paspas modelleri 4

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.