Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Gazete kağıtlarından örülen yumurta sepeti

Kağıt işleri 24 Ekim 2016

Yurt dışında özellikle Avrupa’da renkli görüntülere ev sahipliği yapan Easter namı diğer Paskalya Bayramı, rengârenk boyanan yumurtalar ve onların taşındığı yumurta sepetleri ile nam salmıştır.

Okuduğunuz dergi ve gazetelerde evin bir köşesinde yığın oluşturduysa size güzel bir haberimiz var. Tüm bunları yumurta kolisi ile birlikte güzel ve şık sepete çevirebilirsiniz.

Yapılışı ise şu şekilde: Kalın mukavvayı dikdörtgen şeklinde kesiniz. Gazete-dergi kâğıtlarınızı şiş yardımıyla ince rulo haline getirip uzun çubuklar haline getiriniz. Bu uzun çubuklar sepetinizin iskeletini teşkil edecekler. İkili demetler halinde sabit aralıklarla mukavvalar arasına yerleştirin. Sepetinizin artık örülmeyi bekliyor. Gövdesinin örülmesi gelince sap kısmına geçiniz. Sap kısmı, saç örgüsü ya da burma şeklinde olabilir. Sepetimiz artık hazır!

Sepetinizi istediğiniz renkte kullanabilir, dilediğiniz yerlerine küçük obje veya kurdelelerle süsleme için motifler işleyebilirsiniz. Eğer yumurta sepeti olacaksa, yumurtalarınızın güvenliği için, sepetinizin içine boyadığınız yumurta kolisi yerleştirebilirsiniz. Peçetelik amacıyla kullanacaksanız zemin mukavvasına dekorasyonunuza uygun kumaş sermeniz yeterli olacaktır.

Gazete kağıtlarından örülen yumurta sepeti

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.