Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Evde oyun hamuru nasıl yapılır

Fimo projeleri 31 Ekim 2016

Çocukların büyürken oynamayı sıklıkla tercih ettiği oyun hamurlarını evinizde de rahatlıkla yapabilirsiniz. Evde oyun hamuru nasıl yapılır sorusuna iki farklı tarifle yapılabilir cevabını vermemiz mümkün olacaktır.
Evde oyun hamuru nasıl yapılır? Bunun için verilen tariflerden bir tanesini sizler için derledik.
1 su bardağı un, 1 su bardağı su, yarım su bardağı tuz, 2 çorba sıvı yağ, 2 çorba kaşığı tartar kremi, (bunu aktarlardan kolayca bulabilirsiniz veya onun yerine elma sirkesi kullanılabilirsiniz.) Gıda boyası veya parmak boyası evde oyun hamuru hazırlamak için kullanılacak malzemelerdir.
Hazırlanışı;
Öncelikle unu ve tuzu karıştır. Tartar kremi veya elma sirkesini su ile beraber ekle. Hazırlanan hamuru kaç renk hamur hazırlayacaksanız o kadar parçalara böl. Gıda boyalarını sıvı yağ ile beraber hamurlara ekleyin ve kısık dereceli ateşte ezip pişirmeye başlayın. Hamurunuz ortada toplanıp tavadan ayrılınca artık ateşten alabilirsiniz ve soğumaya bırakabilirsiniz. Hazırlanan hamurları kurumamaları için kesinlikle kapalı bir plastik saklama kaplarına ya da cam kavanozlara alıp saklayın. Şimdi ise sıra bu renkli hamurları şekillendirmenize geldi.

Evde oyun hamuru nasıl yapılır

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir