Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Derya Baykal yıldızlı battaniye yapımı

Örgü battaniyeler kış mevsimlerinde en yakın arkadaşlarımızdan bir tanesi haline geliyor. Örgü örmeye meyilli ve örgü örmeyi seven hanımlar için kendi elleri ile örecekleri battaniyeler hem çok şık hem de çok kullanışlı olabilir. Bu battaniyeleri dilerseniz bir yakınıza armağan edebilir dilerseniz kendiniz kullanabilirsiniz.

Derya Baykal yıldızlı battaniye yapımı

Örgü meraklısı kadınların severek izlediği Derya Baykal’ın programında yapılan yıldızlı battaniye pek çok hanımın beğenisini kazanmıştı.

Bizde sizler için Derya Baykal yıldızlı battaniye yapımı yazımızı hazırladık. Yıldızlı battaniye örmek istiyorsanız yazımız oldukça işinize yarayacaktır.

 

Derya Baykal Yıldızlı Battaniye Nasıl Yapılır?

Yıldızlı battaniyeye başlarken göbek kısmında beş zincir çekiyoruz. İçerisine dört adet üçlü tırabzan yapıyoruz. Bu şekilde köşeli bir merkez oluşturuyoruz. Sonrasında bu merkezi baza alarak bir üst sıra için üç tırabzan ekleyerek örgüye devam ediyoruz.

Örülmesi gereken sırayı bitirip her yeni sıraya geçtiğimizde üç tırabzan eklemeye devam ediyoruz. Bu şekilde dilediğiniz boyuta kadar üçer arttırarak battaniyenizi örüyorsunuz. Sonrasında ortaya yıldızlı battaniye çıkıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.