Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Derya baykal yelek örnekleri ve yapılışları

Oldukça ucuz olan ve kolay bulunan polar kumaşının kullanım alanı oldukça fazla. Battaniyeden pijamalara kadar içimizi ısıtacak birçok ürünü mevcut. Evlerde, sandık altlarında eskimiş bir sürü polarımız olabilir. Veya kumaş pazarlarından da makul fiyata renk renk, boy boy alabiliriz. Bu içimizi ısıtacak polardan Derya Baykal yöntemiyle beş dakikanızı ayırarak yelek yapacağız.

Derya baykal yelek örnekleri ve yapılışları

Nasıl mı? Ayrıntılar şu şekilde;

Boyu yaklaşık olarak 180 santim olarak belirledik. Yalnız her insanın omuz boyu aynı olmadığı için yelek kime yapılacaksa ense kökü orta alınarak göğüslere doğru bir ölçüm yapılabilir. Bu ölçümde enseden kaç santim sonra kolumuz geliyor bunu öğreneceğiz ve bu bilgi oldukça önemli.

Eni 50 santim olan kumaşımızı bir masa üzerine seriyoruz. Ense kökünden hesaplamamıza göre kollarımız kaç santim sonra geliyorsa örneğin; yirmi beş santim sonra gelsin. Kumaşın ortasından ucuna doğru 25’inci santime yaklaşık 4-5 santimlik bir dikdörtgen olacak şekilde kesiyoruz. Bunlar kollarımızı geçireceğimiz yerler. Oldukça pratik yapımlı bir yelek. Aynı zamanda her yere sığabilen ele yük olmayan tarzda.

 

Derya baykal yelek örnekleri ve yapılışları 2

 

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.