Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Derya baykal örgü sepet yapımı

Derya Baykal’ın programı birçok kişi tarafından ilgi ile takip ediliyor. Genellikle kendin yap projelerinin bulunduğu program kadınlar tarafından oldukça fazla ilgi görüyor. En başta örgü motif ve modellerinin yer aldığı programda Derya Baykal örgü konularında usta olan hanım efendileri programında ağırlayarak izleyicilerinin yeni ve farklı motifler öğrenmesine katkı sağlıyor. Derya Baykal örgü sepet yapımı isimli yazımızda, Derya Baykal’ın programında yapılmış olan örgü sepetin nasıl yapıldığını okuyucularımıza sunuyoruz. Örgü sepet yapmak istiyorsanız ve örgü sepetin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Derya baykal örgü sepet yapımı

Derya Baykal örgü sepet yapımı

Sepeti öreceğiniz ipin mutlaka koton ip olması gerekiyor. Tığ ile çiçek motifleri oluşturuluyor. Eğer oval formlu bir sepet yapmak isterseniz yuvarlak çiçekler, kare formlu bir sepet yapmak isterseniz kare köşeli çiçekler örmeniz gerekiyor. Çiçeklerin adetini sepet büyüklüğüne göre ayarlamanız gerekiyor.

Taban ve köşe parçaları ayrı ayrı ördükten sonra motifleri birleştiriyoruz. Ahşap veya çiçek tutkalını su ile bire bir ölçüde karıştırıp örgümüzü iyice ıslatıp kare veya yuvarlak bir kaba geçiriyoruz bir gün bekletiyoruz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.