Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Derya baykal örgü modelleri

Örgü örmek kadınlar için büyük uğraştır. Emek harcarsınız ve sonunda örgünün bitmiş halini görmek ister kendiniz kullanacak olun isterseniz hediye verin ne olduğu fark etmeden sizi sevindirecek bir durumdur. Şimdi sizlere Derya Baykal örgü modellerinden olan şal yaka çocuk yeleği yapımını paylaşalım.

Arka Kısım:

60 ilmek atarak başlayınız. 6 haraşo sırası örüp, iki kenardan 8’er haraşo devam edip diğer ilmekler 4 sırası düz, 1 sırası haraşo, 4 sırası düz, 1 sırası tekrar haraşo olarak devam edin. Orta bölümdeki haraşo sıraları 14 tane olunca tüm ilmekler 4 haraşo örülür ve bir kerede kesilerek bitirin.

Ön Kısım:

34 ilmek atarak başlanır, 6 diş haraşo sırası örüp, iki kenardan 8’er ilmek haraşo örmeye devam ederken yine orta bölümde 4 sırası düz, 1 sırası haraşo olarak örün. Orta bölümdeki haraşo sayısı 8 tane olunca da yaka kısmından iç kısma doğru her bir sırada birer haraşo örerek kaydırın. Yaka kıyısındaki haraşo ilmekleri 20 olunca da kaydırma işlemine son verin. Orta bölümdeki haraşo sıraları 14 tane olunca bütün ilmekleri haraşo olarak örün. 4 diş olunca da kol kısmından 14 ilmek kesin, kalan 20 ilmeği haraşo olarak 12 diş örün. Keserek bitirilir. Derya Baykal örgü modellerinden olan şal yaka çocuk yeleğini güle güle kullanın.

Derya baykal örgü modelleri

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.