Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Derya Baykal evli çocuk yeleği yapılışı

Bir dönemin oldukça popüler yeleğidir ev desenli yelek. Unisex bir model olup klasikliğini hiç kaybetmemiştir. Daha kırmızı, siyah ve beyaz renklerini görüyor olsakta kişi zevkine göre çeşitlendirilebilir. Oldukça kolay olan ama bazı noktalarda dikkat isteyen bu modelimiz için varsayım sayılarıyla hareket edeceğiz. Sizler çocuklarınızın omuz boyu, gövde uzunluklarına göre bunu küçültüp büyültebilirsiniz.

Yelek sırt bölümü ve sağ göğüs sol göğüs olarak üç parça şeklinde örülecektir. Sırt bölümüne 70 ilmek atarak başlıyoruz. Burada düzen tamamen size bağlı. Yaklaşık 15-16 sıra bir renk 15 -16 sıra bir renk örebilirsiniz. Biz haroşo olmak üzere kırmızı ve siyah renklerini kullandık. Daha sonra üç sıra daha kırmızı ördükten sonra 20 ilmek siyah örüyoruz. Sonra evi oluşturması için 30 ilmekli, düz bir örgü örüyoruz. Sonra tekrar 20 ilmek siyah. Bu şekilde yukarı doğru evi tamamlayalım.

Evin çatı bölümüne geldiğimizde kırmızı çatı rengini hep bir ilmek kaydıra kydıra üçgen şekilde tamamlıyoruz. Otuz altışar otuz altışar şekilde örülen göğüs parçaları yetmiş ilmekli yelek arkası için gayet uygun. Birbirinin üzerine kapanacak şekilde tasarlanmış. Yine arka tarafla ahenkli olması için 15-16 sıra sıra siyah ve kırmızı sütunları haroşo şekilde öreceğiz. Tığ yardımıyla veya dikiş dikmeyle üç parçayı birbirine birleştirelim.

Derya Baykal evli çocuk yeleğimiz giymeye hazır oldu.

Derya Baykal evli çocuk yeleği yapılışı

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.