Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Derya Baykal burgulu bere modeli yapılışı

Soğuk kış günlerinde dışarıya çıkarken bizi sıcacık tutan örgü bereler her birimiz için vaz geçilmez parçalardan bir tanesidir. Kadınların için taktıkları berenin hem soğuktan koruması hem de şık görünmesi oldukça önemlidir. Kadınların büyük bir çoğunluğu bu tercih doğrultusunda bere modellerine yönelmektedirler.

Sizlere hem güzel fikir olması hem de Derya Baykal’ın programında yapıldığı andan itibaren oldukça popüler olan burgulu bere yapımını anlatacağız. eğer şık bir bereye sahip olmak istiyorsanız yazımın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Derya Baykal burgulu bere modeli yapılışı

Burgulu Bere Modeli Nasıl Yapılır?

Öncelikle Dilediğiniz renk ve kalınlıkta ip seçmelisiniz. Bu seçtiğiniz ipin kalınlığına uygun bir şiş almalısınız. Malzemelerinizi tedarik ettikten sonra bereyi örmeye başlayabilirsiniz. Örgünün modeli oldukça kolay olup bir ters bir düz örgü ile işe başlıyoruz.

Berenizin ilmek sayısını daha öncesinde kullandığınız bir bereyi baz alarak belirleyebilirsiniz. Bereyi ördükten sonra tıp yardımı ile bir ters bir düz örgü yaparak burgular yapmalısınız sonrasında bu burguları berenizin tepe kısımlarına dikerek burgulu berenizi tamamlayabilirsiniz.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

AYSE 26 Ocak 2017

ÇOK GÜZEL