Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Derya Baykal ana kucağı yapımı

Bebekli annelerin en sık kullandığı ve bir numaralı yardımcıları olan araçlar arasında ana kucakları başı çekiyor. Bu kullanışlı olan aracı hamile anneler bebeklerini bekledikleri süreçte kendileri de kolaylıkla yapabilirler. El yapımı ana kucaklarının oldukça revaçta olduğu bu dönemde bebeğinizi kendi elleriniz ile ördüğünüz ana kucağında taşıyabilirsiniz.

Özellikle sürekli yatma ihtiyacı hisseden çocukları rahat bir şekilde taşımak için ana kucakları annelerin ve babaların en büyük yardımcıları oluyor. Bu kullanışlı ürünü dilediğiniz renklerde örerek bebeğiniz için rahat, kullanışlı ve oldukça sevimli bir ana kucağı yapabilirsiniz.

Derya Baykal ana kucağı yapımı

Derya Baykal ana kucağı örmeniz için gerekli olan apartlar ise kalın bir şiş ve oldukça kalın bir makrome ipi olacaktır.

Ana kucağı örerken şiş yerine tığ kullanılmasının sebebi ise kalıp gibi duran bir ürün elde etmek isteyişimiz. Aynı şekilde makrome ipi de sert ve örüldüğünde aldığı hasır yapısı sayesinde oldukça şekilli bir ürün elde etmenize yardımcı olacaktır.

Kız bebekler için pembe tonlarında, erkek bekler için ise mavi tonlarında öreceğiniz ana kucaklarını çok beğeneceksiniz.

Gerekli malzemeleri temin ettikten sonra ana kucağını örmeye başlayabiliriz. Öncelikli olarak standart bir ana kucağı boyutlarını ölçü almak oldukça mantıklı olacaktır. Sonrasında ana kucağını taban ve yan kenarlar şeklinde düz örgü şeklinde örüp sonrasında birleştirebilirsiniz. Yan kenarlara sonradan kulp ekleyebileceğiniz gibi örme esnasında da kulp ekleme işlemi yapabilirsiniz.

Dilerseniz şal yada bez ile ana kucağını kısa yoldan yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.