Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Çok Kolay Bebek Yeleği Modeli

Çok Kolay Bebek Yeleği Modeli

Her zaman pratik ve kolay örgülerden yana olan ben size çok zor bir örgü bulamazdım ama değil mi? İşte karşınızda kolay bebek yeleği modellerinden bir tanesi. Üstelik anlatımlı. Sizde sabırsızlanıyorsanız hemen başlayalım anlatmaya.

Malzemeler

  • Yelek için istediğiniz uygun yumuşaklıkta bir bebek ipi
  • İpinizin kalınlığına uygun bir çift şiş

Kolay Bebek Yeleğinin Yapılışı

Öncelikle yeleğimize 50 ilmek atarak başlıyoruz. Bu yelek yaklaşık olarak 3 ila 6 yaş arasındaki çocuklar için uygun bir ölçüdedir. Daha büyük ya da daha küçük yelekler için sayıları büyütebilirsiniz. İlk başta 15 sıra 1 ters 1 düz lastik örüyorsunuz.

Kolay Bebek Yeleği Modeli

Resimdeki gibi lastik kısmından donra modelin yapımına başlayabilirsiniz. Buradaki örnek dışında istediğiniz modeli yeleğe uygulamanız mümkündür.

Kolay Bebek Yeleği Modeli

Yeterli uzunluğa geldiğinde kol altından resimdeki sayılarda kesme işlemi yapılmalıdır. Kol altları 78 ilmek olacak şekilde kesilmeli. Yakanın ön kısmı için baştan ve sondan 14 ilmek kesin. Bu kesme işlemini kol altı kesme sırasında yapın. Ön omuzlar için 21 arka ense için ise 64 ilmek bırakmanız gerekiyor. Yeterli boya gelene kadar ördükten sonra keserek bitiriyorsunuz. Omuzları arka parça ile dikip düğmelerini yerleştirebilirsiniz. Yeleği örerken düğmeler için ilik açmayı unutmayın.

Kolay Bebek Yeleği Modeli

Kolay bebek yeleğinin bitmiş hali işte bu şekilde görünüyor. Bu yeleği hem kızlar hem de erkekler için yapabilirsiniz. Aynı mantık ile yetişkinler için de yelekler yapılabilir. Çok fazla sayıdaki ilmekler için ise Misinalı şiş ile örmeyi deneyebilirsiniz. Bu şekilde çok daha rahat ve kolay örgü örmeniz mümkün.

İsterseniz bu yeleği de aynı örgü mantığı ile yapabilirsiniz. Bu modeldeki fark düğme kısımlarının farklı olmasıdır.

Kolay Bebek Yeleği Modeli

Kolay bebek yeleği modeli ile örülmüş desensiz bir yelek modeli bu model tamamen haroşa olarak örülmüştür.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.