Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Badem örgü sepet yapımı anlatımı

Merhaba hanımlar bu sepetimin örgüsünü badem örgü diye adlandırılan modelden yaptım. Şimdi sizlere dilimin döndüğünce anlatmak istiyorum : İlk olarak sepetin tabanını örüyoruz sonra yukarı dönüşü yaptıktan sonra ilk sırayı düz örgü örüyoruz. İkinci sıraya geçtiğimizde ise ilk örgünün arasına tığımıza üstten ip alarak üç sefer batıp bir seferde çıkıyoruz ve bunu her iki örgü arasına bir kere batıp aynı işleme devam ediyoruz.

Bir üst sıraya geçtiğimizde ise bir zincir çekip ilk boşluğa tığımızın üstünden ip alarak üçsefer batıp tek seferde çıkıyoruz. Bunu her iki badem arasındaki boşluğa uyguluyoruz. Bademlerin arasına zincir çekmiyoruz ki sepetimizin araları fazla boşluk görünmesin. İstediğiniz yüksekliğe gelene kadar aynı işlemi yapıp en üst sırada her deliğe batıp tığımızın üstünden ipi alıp direk çıkıyoruz.

Badem örgü sepetinizin sadece süslemesi kalıyor… anlatabildim mi bilemiyorum ama sorularınız olursa tabiki cevaplarım ve beni instagramdan handcraft5555 yazarak takip edebilirsiniz. Yapacak arkadaşlara kolay gelsin…

Badem örgü sepet yapımı anlatımı

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.