Tığ İşi Motifli Siyah Bluz

Kapı Süsü Yapımı

Tığ ile Bebek Patiği Nasıl Örülür

Örgü Terlik Yapımı

Ahşap çubuklardan dekoratif kalemlik yapımı

Farklı hobi teknikleri 16 Kasım 2016

Dikdörtgen prizması şeklinde 36 tane birbirinin aynısı çubuk temin ettikten sonra, zemin için 6 tane yan yana gelecek şekilde aralarına ahşap/marangoz tutkalını sürün ve yapışmasını bekleyin.

Ahşap çubuklardan dekoratif kalemlik yapımı

Karşılıklı iki yanı için yedişer adet çubuğu ve diğer karşılıklı iki yanı için altışar adet çubuğu mevcut tutkal yardımıyla yapıştırın. Böylelikle elimizde beş tane birbirine yapışmış çubuk demeti, dört tane de salt çubuk kalmış olacak.

Ahşap çubuklardan dekoratif kalemlik yapımı 2

Zemine koyacağımız demetin kenarlarına mevcut yapıştırıcı tutkalı sürdükten sonra aynı sayılı demetlerin karşılıklı gelmesine özen göstererek ve köşeleri boş bırakarak yapıştırın.

Ahşap çubuklardan dekoratif kalemlik yapımı 3

En sonunda köşeleri yapıştırdıktan sonra kurumasını bekleyin lakin öncesinde her yerin birbirine yapıştığından emin olun. Kalemliğinizin iskeleti hazır!

Ahşap çubuklardan dekoratif kalemlik yapımı 4

Yapıştırıcılar kuruduktan sonra tüm yüzeye zımpara sürerek ahşabın pürüzlerini temizleyin ki kalemliğiniz pürüzsüzlüğüne kavuşsun.

Ahşap çubuklardan dekoratif kalemlik yapımı 5

Zımpara işi bittikten sonra yüzeyde toz ve kir kalmadığından emin olun. Sonrasında ise kalemliğinize vernik sürün ve onun da kurumasını bekleyin.

Ahşap çubuklardan dekoratif kalemlik yapımı 6

En sonda ise kalemliğinizi arzu ettiğiniz şekilde süsleyebilir ya da vernikli haliyle kullanabilirsiniz.

Ahşap çubuklardan dekoratif kalemlik yapımı 7

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.